Ak chcete zlepšiť svoju kondíciu, CrossFit je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť. CrossFit je cvičebný program, ktorý kombinuje rôzne cviky, vrátane zdvíhania závaží, kardiovaskulárnych cvičení a cvičení so svojou vlastnou váhou. Cieľom CrossFit-u je zlepšiť vašu celkovú kondíciu, vrátane sily, výdrže a flexibility.

CrossFit skupina

Náš tip: Ak by ste sa chceli dozvedieť bližšie informácie o tomto športe, prečítajte si náš článok, v ktorom vysvetľujeme, čo je to CrossFit.

Ak ste začiatočník, pripravili sme pre vás v pár bodoch komplexného sprievodcu CrossFit-u, ktorý vám na začiatku pomôže.

1. S CrossFit-om začnite pomaly

Ak ste noví v CrossFit-e, je dôležité začať pomaly. CrossFit je cvičebný program, ktorý vyžaduje veľa energie a pozornosti. Začnite s ľahšími závažiami a kratšími tréningmi, aby ste si postupne vybudovali silu a výdrž.

2. Sústreďte sa na správnu techniku

Jedným z najdôležitejších aspektov CrossFit-u je správna technika. Je dôležité naučiť sa každé cvičenie správne vykonávať, aby ste predišli zraneniam a maximalizovali svoje výsledky. Sústreďte sa na svoju techniku a nebojte sa požiadať svojho trénera o pomoc.

3. Nájdite si dobrého CrossFit trénera

Keď už hovoríme o tréneroch, je dôležité nájsť si toho správneho. Dobrý CrossFit tréner vás naučí správnu techniku, bude vás sprevádzať cez tréningy a motivovať vás, aby ste sa posúvali vpred. Nie je pravidlo, že dobrý atlét je aj dobrý tréner a opačne to tiež neplatí. Dobrý tréner sa vám na hodine venuje. Je 100 % prítomný, neodbieha, nemá ruky vo vreckách. Sleduje celú skupinu po celý tréning.

Martin Kordev

4. Pred tréningom sa dôkladne sa zahrejte

Dôkladné zahriatie je kľúčové pred akýmkoľvek tréningom, ale je to obzvlášť dôležité pri CrossFit-e. Tréningy CrossFit-u sú intenzívne, náročné a dôkladné zahriatie pomôže zabrániť zraneniam a pripraví váš organizmus na tréning.

5. Prispôsobte CrossFit tréningy svojim schopnostiam

Tréningy CrossFit-u sú navrhnuté tak, aby boli prispôsobiteľné vašim schopnostiam, čo znamená, že sa dajú upraviť podľa vašej kondície. Nebojte sa prispôsobiť tréningy svojim schopnostiam. Váš tréner vám môže pomôcť určiť vhodné úpravy. Nechajte si poradiť, tréner vie čo je pre váš začiatok vhodné.

6. Buďte konzistentní

Konzistencia je pri CrossFit-e kľúčová. Výsledky sa neobjavia cez noc, ale ak vytrváte, uvidíte významné zlepšenie svojej kondície. Urobte z CrossFit-u súčasť svojej rutiny a uvidíte benefity.

CrossFit je skvelý spôsob, ako zlepšiť svoju kondíciu. Teraz už však viete, že je dôležité začať pomaly, netreba podceňovať správnu techniku pri cvičení alebo výber vhodného trénera. A aj keď možno nebudete na začiatku podávať výkony ako vaši kolegovia, ktorí sa CrossFit-u venujú už roky, tak ak sa budete riadiť našimi radami, čaká na vás odmena v podobe zdravšieho a fit tela.