``Športujte teraz, pokiaľ môžete ! ``

RÓBERT RYBANSKÝ

Owner & CEO

CrossFit Level 1 Trainer
John SINGLETON: Improving and Strengthening Movement
Strongfit Seminar Graz Austria

RÓBERT RYBANSKÝ

Vzťah k športu mám od mlada. Nikdy som nerobil len jeden šport. Nebol som ani najlepší športovec, aj keď som to veľmi chcel. V dospievaní sa moja cesta uberala iným smerom. Bol som ‘’športujúci’’ barman. Práve v tomto období sa u mňa začala formovať vôľa a zmysel pre detail. Byť lepší v tom čo práve robím, bola silná motivácia.  Začal som viac športovať, viac sa vzdelávať. V roku 2012 ešte ako pracovník v gastronómii som mal sen, ktorý som si napísal do denníka. Majiteľ gymu. Splnilo sa to, čo som si vysníval. Pár rokov na to už stál CrossFit Senec.

Pôsobil som ako tréner aj u nás v CrossFit Senec. Po 2 rokoch som túto pozíciu opustil pretože viem, že naši tréneri sú lepší ako ja. Len by som im zavadzal. 🙂 Som  názoru, že ak niekto robí viacero vecí naraz, žiadnu nerobí na 100% . Aký to má potom zmysel?

Teraz sa starám o chod prevádzky a o to, aby naši členovia aj zamestnanci boli spokojní. Pracujem na zlepšení systému, ktorým sa riadi CrossFit Senec. Snažím sa zlepšovať služby, inovovať zákaznícky servis a ďalej sa vzdelávať. Dôležitou oporou v tomto procese je celý náš pracovný tím a za ich pomoc im veľmi ďakujem.

Stále športujem. Skúšal som aj Ultramaratóny ( Ultra Fatra) – ak by ste si chceli perfektne vyčistiť hlavu. No zostal som verný CrossFitu a tak stále športujem a leziem. Nerobím to preto, že musím… Robím to preto, lebo môžem a baví ma to.

Môj odkaz pre všetkých, ktorí ešte stále rozmýšlajú: ,, Športujte teraz, keď môžete. Ak Vás choroby dobehnú a kvôli tomu nebudete môcť, no budete chcieť alebo musieť, môže byť už neskoro. ‘‘ Pravidelným, aktívnym pohybom oddialite všetky choroby.

Ak máte bližšie otázky, potrebujete poradiť alebo premýšľate nad spoluprácou, tak ma neváhajte kontaktovať.

Tréner Martin
``Baví ma viesť mladých ľudí k športu``

MARTIN KORDEV

CrossFit Level 2 Trainer
CrossFit Gymnastics
DN Level 2
Certifikovaný masér
PN Level 1 Nutrition

MARTIN KORDEV

So športom som začal od detstva, keď ma rodičia ako 4 ročného prihlásili na plávanie. Narodil som sa so zápalom pľúc a plávanie malo posilniť moju imunitu a pľúca. Počas základnej školy som sa ako každý chalan venoval futbalu a ďaľším športom.  Neskôr to boli hlavne bojové športy. Aikido, kickbox, thajský box a box a popri tom som sa občas zavesil na hrazdu na outdoorovom ihrisku.  Môj začiatok s CrossFitom bol spojený s tým, že som v roku 2014 vstúpil do PZ SR. Približne o 2 roky neskôr som sa rozhodol, že skúsim uspieť na prijímacích pohovoroch do špeciálneho útvaru v rámci PZ.  Súčasťou  prijímačiek boli aj fyzické testy, ktoré ma mali preveriť z každej strany (zhyby, brušáky, šplh na lane, sparing, beh na 100m , 12 minútovka, plávanie na 100m). Toto všetko v jednom dni. Vedel som, že potrebujem tréningový plán, ktorý má pripraví na všetko a bude zameraný ako na silu, tak aj na kondíciu. Na základe toho mi kamarát odporučil nech vyskúšam CrossFit. Neváhal som  a vyskúšal. Nikdy nezabudnem na svoj prvý tréning a na to, ako som sa cítil po prvom odcvičenom metcone. Pozostával z wallballs (hod medicinbalom na cieľ), deadlifts (mŕtve ťahy) a push ups (kliky). Bol to len 15 minútový workout, ale riadne som si ho užil.

V tom období som sa rozhodol presťahovať do blízkosti Senca. Keď som zistil, že sa otvára v Senci nový CF Gym veľmi som sa potešil, pretože som chcel v CrossFite pokračovať.  Keďže som CF nikdy nebral štýlom “prídem odcvičím idem preč’‘ , ale venoval som sa mu viac, keď CF Senec hľadal nového trénera, neváhal som a prihlásil som sa. Rozhodol som sa venovať CrossFitu naplno, čo pokladám za veľmi dobré rozhodnutie. Robím prácu, ktorá ma veľmi baví.

Baví ma hlavne viesť mladých ľudí k športu , rovnako pomáhať ľudom pri problémoch s pohybom. Najviac ma baví sledovať, ako ľudia napredujú a ako sa v CF Senec stávajú lepšie verzie seba samých po fyzickej aj mentálnej stránke.   

Linda Bertokova
``Mojím nadšením som nakazila aj moju rodinu``

LINDA BERTOKOVÁ

CrossFit Level 1 Trainer
Ladies Power

LINDA BERTOKOVÁ

CrossFit som objavila v roku 2015. Šport bol vždy súčasťou môjho života. V detstve som sa 5 rokov venovala karate a atletike. Keď som začala diaľkovo študovať na VŠ a popritom chodiť do práce, moje zdravie trpelo. Po dvoch materských a návrate do práce som hľadala v mojom okolí cvičenie, ktoré by ma vrátilo späť do formy. Cvičenie v klasickej posilovni ma nenapĺňalo, preto som uvítala, keď sa v Senci otvoril prvý CrossFit gym. Hneď po prvom tréningu som vedela, že CrossFit je láska na celý život. CrossFit neprestáva prekvapovať, stále kladie pred teba nové výzvy, vždy máš nové ciele na dosah, naučí ťa disciplíne..  Moje nadšenie pre CrossFit bolo také veľké, že otočilo moju profesnú dráhu o 180 stupňov.  Z personalistky sa stala trénerka. Vždy som mala rada prácu s ľuďmi. Najviac ma baví pracovať s ľuďmi, ktorí  sa nevenovali športu, prípadne ho nemali príliš v láske. Teší ma, keď vidím, ako s každým tréningom rastie ich radosť z pohybu, ako prekonávajú sami seba, ako sa CrossFit postupne stáva ich životným štýlom.  V CrossFit Senec vediem  najmä tréningy Ladies Power, ktoré sú určené ženám, ktoré majú rešpekt pred intenzitou CrossFit tréningov.  Časom, keď sa ich kondícia a sila zlepšia, môžu po absolvovaní kurzu prejsť  plynulo na CrossFit. Venujem sa aj deťom, na Športovej príprave pre deti sa dva krát do týždňa stretávajú deti od 8-12 rokov. Mnohé z nich mali problém udržať sa na hrazde, kondičku mali nulovú. Hravou formou objavujú nové cviky, s ktorými sa v škole nestretnú a pomaličky si budujú svoj vzťah ku CrossFitu. Aj z nich už niektorí prešli na CrossFit alebo Ladies Power.

Mojim nadšením pre CrossFit som nakazila aj moju rodinu. V gyme som stretla veľmi veľa skvelých ľudí, s ktorými sa stretávame aj vo voľnom čase. Preto môžem prehlásiť, že CrossFit Senec je môj život. Verím, že moje nadšenie z CrossFitu budem môcť ešte dlho odovzdávať druhým ľuďom 🙂

Adam Puchovsky
``Baví ma pomáhať ľuďom``

ADAM PÚCHOVSKÝ

CrossFit Level 1 Trainer

ADAM PÚCHOVSKÝ

Pohyb je odjakživa súčasťou môjho života. Už ako dieťa som vyskúšal viacero športov, vrátane futbalu a tenisu. Po zranení kolena som sa, žiaľ, musel s tenisom rozlúčiť. Počas obdobia rekonvalescencie som úplne zanevrel na pohyb a prestal som športovať.  Neskôr som však objavil CrossFit Senec a opäť som sa začal hýbať a našiel cestu späť k aktívnemu životnému štýlu. Šport a aktívny životný štýl ma napokom ovplyvnil tak, že som sa rozhodol  mu venovať nielen vo vo voľnom čase, ale aj v rámci môjho štúdia na strednej škole. Ako tréner sa CrossFitu venujem od roku 2020. Na CrossFite ma najviac zaujala funkčnosť jednotlivých pohybov a taktiež rôznorodosť pohybov. Každý jeden tréning je v niečom iný a o to viac zaujímavý a pestrý.

Akákoľvek športová aktivita na pravidelnej báze dokáže pozitívne ovplyvniť kvalitu života. Ja, ako tréner, sa snažím každému pomôcť vybudovať si zdravý vzťah k športu a aktívnemu životnému štýlu tak, ako aj ostatní kolegovia z tímu CrossFit Senec.