Majo je jeden z nás od 17. augusta 2016.  Je stelesnením pevnej vôle a u všetkých členov a trénerov CrossFit-u Senec má Majo veľký obdiv.

Majo nám porozprával niečo o sebe s umýslom motivovať ostatných. Keď začal robiť CrossFit, uvedomoval si, že skratky neexistujú. Bol si vedomý, že cesta k vlastnému úspechu potrvá nejaký čas.

Tu nám porozprával niečo o sebe :

 

 Napíš nám niečo o sebe

 

Skoro 35 ročny Majo, čo začal svoju “púť” v CrossFit Senec v Auguste v roku 2016. Moja práca si nikdy nevyžadovala veľa fyzickej aktivity, sedel som v praci za PC, na stretnutiach, v lietadle, na letisku. Málo som chodil pešo, jedine na prechádzku so psom. Veľmi málo som sa hýbal a jedol všetko čo mi chutilo. Viete si predstaviť, že najmä tie najnezdravšie jedlá. Všetci mi vždy hovorili: ,,Majo, ty si opäť pribral’’, a mal pravdu. Bolo to vidieť najmä na bruchu kde sa usadzoval  vnutorný tuk, s čím sa trápim doteraz a pomohol mi veľmi Nutrion challenge v CrossFit Senec. Na začiatku cesty som do toho zatiahol môjho dlhoročného top kamaráta Jančiho a teraz je to naša zavislosť.

 

 Cesta do CrossFit-u Senec 

 

Vyskušal som predtým všetko. Chodil som do fitka, mal som trénera. Vyskúšal som obe fitness centrá v Senci, ale nechytilo ma to. Čo ma úprimne bavilo bolo cvičenie s trénerom v Bratislave, kde to stálo celkom dosť peňzí, ale hlavne zo Senca to bolo ďaleko. Hľadal som niečo, kde viem len tak “vybehnuť”. Vedel som, že kamarát Ďuro Firta chodí na nejaký tréning v Senci, tiež schudol a tiež sa tomu venuje už dlhodobo. Veľmi ma to zaujalo. Pýtal som sa čo to asi môže byť, tým tak žije? Zisťoval som viac a našiel som CrossFit Senec ešte v starých priestoroch. Sám som sa nevedel odhodlať, tak som stiahol Jančiho. Prišli sme ako veľká voda. 🙂 Po prvom tréningu bola smozrejme svalovica, no s tým musí rátať každý, kto nehľadá na ceste skratky. Vtedy som mal 85 kg, čo je pri mojej výške 165 cm celkom dosť.

 

To, že nevládzeme na tréningoch nás motivovalo ešte viac. Chceli sme byť lepší ako minulý tréning. Každý tréning bol iný a my sme sa museli učit nové veci. Bolo to  viac a viac zaujimavé. Na CrossFit-e je skvelé, že to nemá hranice. 🙂 Po roku a pol som zlepšil časy, za ktoré dokážem urobiť daný súbor cvikov ( METCON) , ale rovnako si viete pridať aj na váhe činky a ste zrazu pri pôvodnom čase. Motivuje Vás, keď vidíte progres pri pravidelnom čvičení. Urobiť zhyb na hrazde prvý krát bolo skvelé, urobiť 40 zhybov je neskutočný pocit. To sú pocity, ktoré Vás nutia vrátit sa do CFSC.

 

Aktuálne mam 70,6 kg a cítim sa skvele. Predstavte si ten pocit, že na hrazde dvíhate menej kg, zlepší sa Vám rychlosť, výdrž. Keď nemožem isť do CFSC, hľadám ako cvičiť tam kde sa nachádzam alebo si idem zabehať lebo pohyb mi chyba.

 

 Čo ti CrossFit Senec dal a čo si sa naučil?

 

CrossFit Senec mi ukázal kde sa môžem zlepšiť a  že to ide len treba pevnú vôľu. Na CrossFit-e som posilnil aj pevnú vôľu, lebo pri cvičeniach kde človek má urobiť čo najviac opakovaní v časovom okne 20 minút, musí aj sám sebe povedať “to dáš pokračuj je to len v hlave”

Ste na konci svojich síl, ale to bola stale len 2 minúta z 20tich minút.Takže nie, pokračujem ďalej, sú to len hlúpe hlasy v hlave.

Zistil som, že ked chcem schudnuť tak cvičenie nestačí. Dať si pred alebo po cvičení niečo nezdravé ma priamo dopad na tvoj výkon a to nespomínam radšej to, že to na váhe iba pridá. Aspoň tak to funguje u mňa a viem, čo mám preto robiť, aby som sa nevrátil na pôvodnú váhu.

Aké potraviny môžem a kedy. Čo mi energiu pridá a čo by som nemal vôbec. Najskôr som vynechal chlieb. To nestačilo tak som sa prihlasil na Nutrition challange a to bola ta pravá zmena. Zistil som čo a prečo to moje telo potrebuje. Obal niektorých potravín je sícee krásny, ale potravina obsahuje veľa cukru. Ten je naozaj všade! Ľudia riešia závislosť na drogách, ale podľa mna cukor patrí medzi tie najhoršie. Keď som prestal jesť cukor, bol to absťák! 🙂 Cukor je údajne droga chudobných lebo si ju môže dovoliť každý. Ked niečo nové kupujem otočím obal,aby som vedel čo všetko to obsahuje. CrossFit Senec ma naučil vedieť o svojom tele viac.

 

 Niečo o Nutrition Challenge 

 

Nutrition challenge prišiel ako výzva pre Vianocami v roku 2017 a mala začať v novom roku. Naštastie! 😀  Bolo by tažké prekonať Vianoce a tú stravu 🙂 Vedel som, že to bude znamenať radikálnu zmenu môjho jedálnička, ale povedal som si, že už mam pevnú voľu na to aby som to zvládol.

Chvíľu mi to trvalo a google bol môj kamarát: “fitness raňajky, čo je zdravé ako fitness večera”. Teraz už však viem ako kombinovať potraviny a čo mi chutí. Ako sa aj z banánu dajú urobiť sladké lievance bez cukru. Nedostali sme jedalniček, ale to by mi asi veľmi nepomohlo lebo takto som si ten jedalniček naplánoval sám. To bol vlastne aj cieľ tejto výzvy, naučiť nás ‘’jesť’’. Ak som jedol v reštaurácii, vybral som si miesto sviečkovej radšej šalát 🙂

Viem, aké potraviny mi neškodia, ktoré dokážem rýchlo straviť. Metabolizmus sa mi naštartoval a tak jedávam 5x/deň. Ovocie patrí u mňa do kategorie “sladké”.  Vymenil som zemiaky za batáty, skúsil zeleninové prílohy, šaláty. Začal jesť raňajky bez chleba a dá sa to 🙂

Vedieť čo človek papá je prínosom lebo vie, čo následne musí spáliť v gyme alebo vybehať. Keď si človek pozrie koľko kcal spáli za tréning a koľko má taký hamburger kalórii, radšej si ho nedam :)))  Keď si spomeniem na ťo, aké naročné bolo na tréningu spáliť 1000kcal tak nie je zložité odpustit si ho.

 

Majovi prajeme pevné zdravie a veľa motivácie do ďaľších tréningov

 

(fotka z roku 2016 pred návštevou CFSC)