Volám sa Maja a nikdy som nešportovala.

Vekom však príde potreba regulovať váhu, najmä u nás žien, tak som začala behávať ( vo veku 40 rokov). Občas som zašla do posilky – nič pre mňa, občas som vyskúšala nejaké skupinové „skákačky“, čo tiež nebol môj šálok kávy. O Crossfite som nikdy predtým nepočula, nieto ešte vedela čo to je. Kolegyňa z práce mi s nadšením rozprávala o akomsi cvičení, ako tam je fajn a všetci sú tam fajn a cvičenie je fajn. Tak si vravím, vyskúšam ten FAJN balik ?

Prvý tréning som zvládla, nakoľko som mala celkom dobrú kondíciu z behu, ale veruže svalovica prišla s obrovskou intenzitou. Znamenalo to, že sa mi pohli všetky svaly v tele ? Hovorím si, dobré to je! A tak som začala navštevovať Crossfit Senec a som tam dodnes. Návštevu gymu neberiem ako povinnosť, skôr ako niečo, na čo sa teším. Nehovorím len o cvičení, ktoré ma posunulo do kategórie „ Maja športový typ ? „ Hovorím o atmosfére, kvalite a nálade trénerov, ale aj spolupotiacich sa kamarátov a kamošky z gymu. A to som človek, ktorý nemá rád slovo komunita! CrossfitSenec a jeho komunita  mi akosi nenásilne vtlačil lásku k tejto športovej rodine.

Čo mi crossfit za tie dva roky dal. Vedomie, že vládzem viac ako si myslím , prekonanie samej seba, posilnenie pevnej vôle, lásku k pohybu, veľa nových známych a kamarátov. Pocit, že niekam patrím a rada tam patrím. Ak by som mala spomenúť na svojom tele niektoré partie ktoré mi pravidelné cvičenie pomohlo vytvarovať, hoci som ich v mojom veku odsúdila na status „zákaz odhaľovania“

„Maja, ty máš aké pekné ruky, Maja, ty máš aké vypracované nohy “ Príjemné, však?

S cvičením ide ruka v ruke aj stravovanie. Nebyť Crossfit Senec a súťaže Nutrition Challenge, nikdy by som neverila, že ja, najväčší rezňožrút a milovník všetkého nezdravého pochopím a budem dodržiavať princípy zdravého stravovania. To všetko pod vedením a s podporou  našich skvelých trénerov a koučov. Dnes mám 45 rokov. Cvičím 3-4 krát do týždňa  a milujem to. Keď už nebudem vládať crossfitovať, pôjdem do skupiny Dlhovekosť k nášmu Maťovi. Nie, nestal sa zo mňa fanatický športovec v pravom zmysle slova, len som si našla miesto, kde s radosťou vypotím napr. zlý pracovný deň a spálim prebytočné kalórie . Navyše v spoločnosti, ktorá mi je príjemná a ničím ma neirituje.

Týmto som chcela motivovať všetky športové drevá, za aké sa pokladám aj ja. V Crossfit Senec si myslím každý nájde to svoje. Či sú to kruhové tréningy s prvkami Crossfitu – Ladies Power určené  iba pre žienky ( mimochodom moja srdcovka),  program Burn ( po slovensky „spálištuk“) ?  Gymnastika alebo priamo pravý Crossfit tréning ?

Lenivci celého sveta, hýbte sa ?

robert-web
AUTOR

RÓBERT RYBANSKÝ

Owner & CEO
CrossFit Level 1 Trainer