Ako sme sa postavili situácii s Covid-19 ?

Spočiatku asi nikto z nás netušil či sa to rozšíri až na Slovensko. Začalo to v Číne a všetci si určite hovorili , že sme v pohode.

Bolo treba myslieť dopredu a tak sme v predstihu objednali viac dezinfekčných prostriedkov.

U nás to nie je novinka. SANITOL je našou súčasťou, od kedy sme gym otvorili. Nebolo to nič nové a naši členovia to používali pravidelne na dezinfekciu náradia a strojov, s ktorými cvičili. Prípadne aj podlahy. (stekajúci pot)

Toto sú základné veci, ktoré by sa mali byť základom v každom gyme. Odhliadnuc od vírusov a baktérií. Priznajme si , že nikomu by nebolo príjemné si ľahnúť na prepotenú lavičku alebo veslovať na vesle, kde je zaschnutý pot. Je to nepríjemné a vyzerá to naozaj zle. Samozrejme, že si veľa majiteľov gymov povie, že to je samozrejmosť, no otázne je, koľko z nich takú hygienu naozaj dodržiava. 🙂

Čo sa týka dezinfikovania, nezmenilo sa u nás veľa. Pokračovalo sa v nastavenom systéme, no ľudia si začali viac dávať pozor. Takže môžem povedať, že na niečo bol ten vírus dobrý. Aj tí, ktorí na toto pravidlo zabúdali, sa naučili viac čistiť.

Čo všetko a ešte viac sme urobili?

Naše ďalšie opatrenia bola kúpa nie lacného stroja na podlahu, ktorou sme začali pravidelne dezinfikovať a čistiť podlahu. Je mi jasné, že nie každý začínajúci gym má na to financie. Predsa len pár tisíc € nie je málo. No čistota je základ. Musíte sa starať o svojich aktuálnych členov a nie len novými pomôckami lákať nových zákazníkov. Povedal by som, že vaši UŽ členovia sú oveľa viac dôležitejší.

Eliminovali sme spoločné používanie hygienických potrieb. Na toalety sme namontovali zásobníky s papierom. Je to hygienickejšie a veríme, že aj takto prispejeme k väčšiemu pokoju.

Niekedy máme pocit, že strach je väčšia epidémia ako samotný vírus, no aj tak nenechávame nič na náhodu. Ak sa bude táto situácia zhoršovať, tak ďalšie opatrenia bude obmedzenie tréningov a tiež zníženie počtu trénujúcich na jednom tréningu.

V gyme máme tiež profi vzduchotechniku. Výmena vzduchu je veľmi dôležitá. Ak ju nemáte, aspoň často vetrajte.

Nechceme hľadať dôvody prečo sa to nedá. Vždy sa snažíme hľadať spôsoby, ako sa to dá. Ako sa dá vylepšiť situácia v našej spoločnosti. Ako bojovať proti verejnému strachu. Chceme k tomu prispievať tak, ako bude v naších silách.

Ďalej sme v predstihu napísali naším členom všetky opatrenia, ktoré by mali robiť po vstupe do gymu. Jasne sme poprosili všetkých, ktorí boli v zahraničí, aby zostali 14dní v karanténe. Cez email sme im písali aj preventívne opatrenia a rady ako na svoju imunitu a hygienu. Rovnako sme im napísali aj naše stanovisko k tejto neľahkej situácii. Či už to pomôže alebo nie, verím, že to bol dobrý krok. Každému členovi je pred tréningom meraná telesná teplota bezdotykovým teplomerom. V prípade ak je spozorovaný na členovi akýkoľvek náznak choroby, musí gym okamžite opustiť. Je nám to ľuto, ale naozaj sa snažíme byť zodpovední.

Nakoniec sme na 3 dni zavreli. Nie kvôli strachu, ale kvôli pokoju v duši nás a našich členov. Niekoľkokrát sa dezinfikovala podlaha aj všetko, s čím by mohli prísť ľudia do kontaktu. každý povrch bol čistený profesionálnym dezinfekčným prostriedkom.

V tomto duchu budeme pokračovať ďalej až pokiaľ toto neskončí…

Moja rada znie: Každý majiteľ fitka, gymu, CrossFitu… by sa mal postaviť k situácii aspoň takto zodpovedne, aj keď sa nám vírus možno nepodarí zastaviť. Vtedy si všetci môžme povedať, že sme robili všetko, čo bolo v naších silách.

#bojovníciprotistrachu

Kontakt: rybansky@crossfitsenec.sk